Startuje Boska Komedia

03 grudnia 2015

Zaczęło się! W czwartek 3 grudnia odbyły się próby do festiwalowych premier, które rozpoczną festiwal. W tym roku w ramach Purgatorio (Wydarzenia Specjalne i Towarzyszące) zaprezentujemy widzom aż trzy premierowe spektakle!
Pierwszy to przedstawienie rosyjskiego reżysera Iwana Wyrypajewa – „Nieznośnie długie objęcia”, które otworzy 8. edycję Boskiej Komedii w piątek 4 grudnia o godz. 19.00
Dzień później o godz. 12. 00 zapraszamy do Centrum Festiwalowego w Bunkrze Sztuki na spotkanie z reżyserem i twórcami "Objęć", m. in. aktorką Karoliną Gruszką. Już w sobotę będzie można zobaczyć także drugą festiwalową premierę, to jest "Kalkstein / Czarne Słońce" w reż. Joanny Grabowieckiej. W roli głównej - ulubieniec kieleckiej publiczności, Andrzej Plata. Drugi dzień festiwalu zakończy pokaz nowej wersji wałbrzyskiego stand upu Jacka Kozłowskiego "Wielcy inni: depresje. Szymborska, Rymkiewicz, Bielicka". Wszystkie cztery przedstawienia powstały w koprodukcji z festiwalem Boska Komedia. Więcej o spektaklach można dowiedzieć się wchodząc w zakładkę "kalendarium" lub "spektakle".