Wernisaż Duchów Teatru

24 listopada 2015
Zdjęcie
(1)

Serdecznie zapraszamy na wernisaż i wspólne wywoływanie "Duchów Teatru"! Festiwal Boska Komedia to bowiiem nie tylko spektakle, ale też PURGATORIO: Wydarzenia Specjalne i Towarzyszące. Interaktywna ekspozycja będzie czekać na Was w Bunkrze Sztuki od 8 grudnia, godz. 12.00 Wstęp wolny!

O jakie konkretnie duchy chodzi? Wasi ulubieni fotograficy i operatorzy tropili je w: Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatrze Groteska, Teatrze Łaźnia Nowa, Operze Nowej w Bydgoszczy, Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.

Wystawa wieńczy obchody uroczystości związanych z „250-leciem teatru publicznego w Polsce”. To interaktywna ekspozycja złożona z multimedialnej instalacji, projekcji 3D, kolaży fotograficznych i fonosfery.

A wieczorem tego samego dnia widzowie Boskiej Komedii zobaczą spektakl w reż. Michała Buszewicza „Kwestia techniki”, który w bezpretensjonalny sposób oddziałuje na emocje publiczności, za główny temat obierając „to, czego na co dzień nie widać”. Sztuka jest prezentowana w sekcji Paradiso (Młodzi Twórcy).


Fot. Tomasz Wiech