Dzień 4: pierwsze pokazy konkursowe!

07 grudnia 2015
Zdjęcie
(4)

Czwarty dzień festiwalu zapowiada się piekielnie gorący i to niezależnie od temperatury na zewnątrz Klubu Festiwalowego,
bowiem to właśnie dziś startujemy z INFERNO czyli pokazami spektakli konkursowych!

Zaczynamy o godz. 12.00 i raczej niepokornie, bo od debaty z udziałem młodych reżyserów,
których spektakle przedstawiamy naszym Widzom w nurcie Paradiso: Młodzi Twórcy.
Czy polski system teatralny sprzyja debiutom czy raczej doszło do pokoleniowego zabetonowania sceny dramatycznej? Swoje opinie nie tylko na ten temat przedstawią
Małgorzata Warsicka, Magda Szpecht, Julia Mark, Michał Buszewicz, Anna Karasińska, a debatę poprowadzi krytykk teatralny Łukasz Drewniak.

Po południu w ramach Pardiso o Waszą uwagę będą konkurować dwa niezwykle energetyczne spektakle dyplomowe krakowskiej PWST:
"Niech żyje wojna!!!" w reż. Remigiusza Brzyka (godz. 15.00) i "AMOK. Pani Koma zbliża się!" w reż. Marcina Libera (godz. 16.00).
Ze względu na porę i czas trwania spektakli (170 i 150 min.) warto przed wyjściem do teatru coś przekąsić, by nic nie psuło przyjemności oglądania.

O 16:30 zapraszamy na pierwszy pokaz w ramach Inferno: Konkurs Polski. To "Szaleństwa nocy" z Teatru Bagatela w reżyserii mieszkającej o 1984 roku w Berlinie Iwony Jery. Spektakl oparty na sztuce szkockich autorów,
Davida Greiga i Gordona McIntyre jest komediowo-sensacyjną opowieścią o grupie artystów, gotowych na wszystko, byleby nie spędzać kolejnej nocy w pojedynkę.
Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z Twórcami.
Ten festiwalowy dzień zakończy drugi pokaz konkursowy, a będą to "Francuzi" w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego.
Sztuka oparta  na monumentalnym "W poszukiwaniu straconego czasu" Prousta miałą swoją premierę 21 sierpnia 2015 w ramach niemieckiego festiwalu Ruhtriennale i została świetnie przyjęta przez zachodnią krytykę.