Znamy już program tej edycji Boskiej Komedii!

05 listopada 2015

Tytuły 28 spektakli oraz motywy selekcji przedstawił dziennikarzom, przybyłym dziś na konferencję prasową do Bunkra Sztuki, Bartosz Szydłowski, Dyrektor Artystyczny Boskiej Komedii. 
Najbardziej emocjonującą częścią Festiwalu jest Polski Konkurs INFERNO, w którym zaprezentowanych zostanie czternaście spektakli ostatniego sezonu. Laureaci zostaną wyłonieni przez międzynarodowe jury, które przyzna Krakowskie Nagrody Teatralne. Główna nagroda w wysokości 50 tys. złotych, zasili budżet teatru będącego producentem zwycięskiego spektaklu. Które polskie teatry będą w tym roku rywalizować o nagrody? Można przekonać się, zaglądając do zakładki Program na naszej stronie www.
- Bardzo liczę, że nasze ósme spotkanie w Krakowie odkryje przed widzami zupełnie nowe oblicze polskiego teatru. Wyłania się bowiem, zza głównych nurtów, głos najmłodszego pokolenia, nie tyle niepokorny i buntowniczy, co skupiony, skromny i zaskakująco dogłębny. Zachęcam wszystkich do wsłuchania się w ten ukryty dialog twórców uznanych, z tymi, którzy wchodzą dopiero na deski naszych scen – zapowiada tegoroczną edycję Bartosz Szydłowski. W mediach społecznościowych Boskiej Komedii znajdziecie linki do doniesień medialnych o festiwalu.
Bilety na Konkurs Polski (Inferno) oraz Młodych Twórców (Paradiso) będą w sprzedaży od jutra (piątek 6 listopada). Bilety będą dostępne w kasie Teatru Łaźnia Nowa (os. Szkolne 25), czynnej w godzinach 12.00-19.00 oraz poprzez naszą stronę internetową. Już teraz można kupić bilety na Wydarzenia Specjalne i Towarzyszące (Purgatorio). Festiwal potrwa od 4-13 grudnia 2015.