3. dzień festiwalowych wrażeń

06 grudnia 2015
Zdjęcie
(5)

Przed nami trzeci dzień festiwalowych wrażeń!
Na rozgrzewkę zaczniemy od fantastycznej debaty. W samo południe eksperci z pięciu dziedzin wcielą się w opiekunów zapomnianych bohaterów, którzy z jakichś powodów nie stali się klasykami myśli i czynu. Skonfrontujemy ich ze zdarzeniami współczesnymi: jakie stanowisko intelektualne zajęliby? Debatę zainspirowaną spektaklem „Karskiego historia nieprawdziwa” (który obejrzycie 13 grudnia) poprowadzi Łukasz Drewniak. Wpadajcie do Centrum Festiwalowego w Bunkrze Sztuki, bo skoro będą Tadeusz Lubelski, Jacek Wakar, Przemysław Czapliński, Bogusław Deptuła i Roman Kurkiewicz, to nie może nie być tam Was!

Wieczorem zaprezentujemy boskim widzom aż cztery boskie spektakle.
Trzy z nich "Kalkstein / Czarne Słońce" i "Wielcy inni: depresje. Szymborska, Rymkiewicz, Bielicka" oraz "Nieznośnie długie objęcia" są naszymi premierami i miały festiwalowy rozbieg już wczoraj. Kilka miejsc cudem uchowało się jedynie na "Kalkstein" (godz. 18:00), zapewne dlatego, że nie jest grany w obrębie Rynku więc warto skorzystać z okazji (zakładka: bilety).
Z kolei "AMOK. Pani Koma zbliża się!" to spektakl dyplomowy studentów krakowskiej PWST w reż. znanego boskokomediowym widzom Marcina Libera. Sztukę prezentujemy o godz. 19:00 w nurcie Paradiso: Młodzi Twórcy.

Mikołajkowy dzień zakończymy koncertem, a właściwie Jazzformance'm „Wirpsza/Spójność świata", który polecamy fanom jazzu i eksperymentów muzycznych. Bracia Oleś wraz Piotrem Orzechowskim oraz aktor Radosław Krzyżowski ożywią poematy Witolda Wirpszy w wypełnionym intrygującymi wizualizacjami Małopolskim Ogrodzie Sztuki (godz. 20.00). Szczegółów wydarzeń szukajcie w dzisiejszym kalendarium, które znajdziecie na naszej www w dziale "program".