Boska Bloguje

12 grudnia 2016

Choć trudno w to uwierzyć, zważając na ilość dotychczas wygenerowanych wrażeń i wzruszeń, jeszcze cały festiwalowy tydzień przed nami! Wczoraj rozpoczęły się pokazy w ramach konkursu PARADISO, który zainaugurowaliśmy „Drugim spektaklem” Anny Karasińskiej. Warto przypomnieć, że tegoroczne PARADISO nie jest zwykłym przeglądem najlepszych spektakli twórców młodszego pokolenia, ale ma formułę konkursową. Zagraniczne jury wyłoni laureata, który otrzyma specjalny grant na realizację następnego przedstawienia, którego premiera odbędzie się podczas przyszłorocznej edycji Boskiej Komedii.

Jeśli chodzi o dzień dzisiejszy, szczególnie polecamy „Krótki zarys wszystkiego” Teo Dumskiego, „Dybuka” Anny Smolar, „Każdy dostanie to, w co wierzy” duetu Rubin-Janiczak oraz „Białą Siłę, Czarną Pamięć” Piotra Ratajczaka. Po większości spektakli konkursowych odbywają się spotkania z artystami czyli Sceny Dantejskie. Szczegółowy rozkład spotkań znajdziecie na naszej stronie.

Przypominamy, że codzienne, bardziej obfite relacje z festiwalowych spektakli i wydarzeń znajdziecie na blogu Tomka Domagały. Serdecznie polecamy!