Festiwal pełen wzruszeń

10 grudnia 2016

Drugi dzień festiwalu już za nami. Cały czas spływają do nas relacje wzruszonych widzów, dzielących się wrażeniami z premiery spektaklu „Wieloryb, The Globe”. Spotkanie z artystami trwa właśnie w Centrum Festiwalowym w Bunkrze Sztuki. Wszystkich tych, którym nie udało się dostać na przedstawienie, serdecznie zapraszamy już na styczeń do Łaźni Nowej. „Wieloryba” gramy 18, 19 i 20 stycznia.

Wczoraj miał także miejsce pierwszy pokaz spektaklu Larsa Jana - „The Institute of Memory”. Multidyscyplinarny projekt traktujący o niedoskonałości pamięci - zarówno tej indywidualnej jak i zbiorowej,  performatywnym stwarzaniu biografii, tęsknocie za ojcem bohaterem i budowaniu własnej tożsamości jest kantorowską z ducha wariacją na temat zawiłości historii i niesprawiedliwości jednoznacznych ocen moralnych. Zrealizowany prostymi środkami teatralnymi i wysmakowany wizualnie spektakl można zobaczyć jeszcze dziś o godz. 18.00 i 21.00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Doszły do nas słuchy, że bilety są jeszcze dostępne, dlatego nie czekajcie i czym prędzej rezerwujcie wejściówki! 

Dziś także rozpoczynamy pokazy z sekcji INFERNO. O 19.00 w Łaźni Nowej na Dużej Scenie zobaczymy „Roberta Robura” Krzyśka Garbaczewskiego, spektakl-instalację w krzywym zwierciadle przedstawiający świat zdominowany przez media, gdzie rzeczywiste wydarzenia odtwarzają scenariusze thrillerów czy powieści kryminalnych, a popkulturowe klisze zdają się być gwarantem prawdy i zrozumienia świata.