Poznaj naszych jurorów - Jason Danino-Holt

04 listopada 2016

W tym roku - poza przedstawieniami zaprezentowanymi w najbardziej emocjonującej części programu - czyli konkursie INFERNO, wnikliwej jurorskiej ocenie zostaną poddane także spektakle najmłodszych twórców w sekcji PARADISO. Nagrodą dla najlepszego spektaklu będzie grant w wysokości 100 tys. złotych, który umożliwi realizację następnego projektu i  jego premierę podczas przyszłorocznej edycji festiwalu.

Osiem starannie wyselekcjonowanych przedstawień oceni międzynarodowe jury składające się z krytyków, kuratorów i artystów z Izreala, Nowej Zelandii i Korei Południowej. Jednym z nich jest Jason Danino Holt. 

Danino Holt - poza tym, że jest dramatopisarzem, teatralnym i dokumentalnym reżyserem, performerem, tłumaczem oraz organizatorem wielu inicjatyw kulturalnych - to także gwiazda izraelskiej (i nie tylko) telewizji. Pracował jako prezenter dla MTV Europe, prowadził także program „The Tube” dla anglojęzycznej i24news. 

Urodził się w wychował w Tel Awiwie w trójjęzycznym domu - jego ojciec jest Brytyjczykiem, matka – Kanadyjką o marokańskich korzeniach. W wieku 12 lat odbył kurs w szkole letniej w Cambridge. Uczęszczał do Teva School for Nature w Jaffie, a następnie do Thelma High Schoold of the Arts, gdzie wybrał specjalizację z teatru. Od 2005 roku pracował dla telewizji kablowej Nickelodeon. Pracował także w Londynie, gdzie dla MTV Europe prowadził program Switched On.

Jest dyrektorem artystycznym Habait Theatre w Tel Awiwie. Zdobył nagrodę Rozenblum dla najlepszego młodego artysty w 2016 roku. Założył UMAMI – działającą w Tel Awiwie grupę kreacyjno-artystyczną. Jego najbardziej znaczące projekty artystyczne to: „I Know It When I See It” – pokazywane podczas letniego festiwalu Kampnagel w Hamburgu, „Whore”, „Not Letting In” (międzynarodowy performans teatralny) oraz „Shanti and Martin” (dokumentalny film o matce artysty).