zamknij

Zamów Newsletter

PL
EN

Dzieci z dworca Zoo

DATA   GODZINA   MIEJSCE
11 grudnia 2018
  16:00
  Teatr BARAKAH

Reżyseria

Sebastian Oberc

Autor

Christiane F.

Produkcja

Teatr BARAKAH

CZAS TRWANIA

180 min.

Bilety

bilety dostępne w kasie Teatru Barakah

„Czułam się jak we wspaniałej, nowej rodzinie. Nie mówiłam dużo, ale miałam, wiedziałam, że mogłabym z nimi rozmawiać o wszystkim. Heroina zrobiła z nas rodzeństwo. Wszyscy byliśmy równi. Potrafiłabym zdradzić im najskrytsze myśli. Czułam się szczęśliwa jak nigdy dotąd. Spaliśmy w jednym łóżku. Nikt mnie nawet nie dotknął. Byliśmy przecież rodzeństwem, heroinowym rodzeństwem” (Christiane F.).

Świat może być dobry, tak mówią, tak jest nauczane. Do świata trzeba się przystosować, grać według jego reguł. To też częste. Jednak nie wszyscy potrafią. Nie każdy jest w stanie się przystosować, nie każdy potrafi znaleźć jakąkolwiek nić porozumienia ze światem, z ludźmi, z samym sobą. Nie wszyscy mają wystarczająco siły, nadziei. Niektórzy wszystko widzą poprzez ciemne okulary. Takie są dzieci z Dworca Zoo. Pragną uciec, pragną bliskości, światła, co często sprawia, że parzą się albo płoną. Świat może być dobry. Kiedy się dobrze przyćpa.

W spektaklu użyte jest światło stroboskopowe.

Zespół

Na podstawie „My, dzieci z dworca Zoo” Christiane F.
Tłumaczenie: Ryszard Turczyn
Reżyseria: Sebastian Oberc
Dramaturgia: Bartek Harat, Sebastian Oberc
Muzyka: Adrian Konarski
Aranżacja przestrzeni: Sebastian Oberc
Choreografia: Iwona Olszowska
Kostiumy: Monika Kufel
Reżyseria świateł: Ana Nowicka

Obsada

Paulina Michta, Paulina Napora, Ana Nowicka, Alina Szczegielniak, Ewelina Walczak, Roman Gancarczyk, Maciej Charyton, Dawid Pirański, Dominik Stroka, Mikołaj Śmierzchalski, Damian Wierzbicki

CMS BYCMS by tenka.pl