zamknij

Zamów Newsletter

PL
EN

Hejnał Teatralny / Artyści u władzy. Widziane z Krakowa – panel dyskusyjny

DATA   GODZINA   MIEJSCE
6 grudnia 2020
  12:00
  PLAY KRAKÓW

Uczestnicy: Małgorzata Bogajewska (dyrektorka Teatru Ludowego) Krzysztof Głuchowski (dyrektor Teatru im. J. Słowackiego), Waldemar Raźniak (dyrektor Narodowego Starego Teatru), Bartosz Szydłowski (dyrektor Teatru Łaźnia Nowa)

Prowadzenie: Łukasz Drewniak

 

Szefowie wiodących krakowskich scen opowiadają o lokalnych teatralnych potrzebach i spoglądają szerzej na tematykę zarządzania teatrem. Czy jesteśmy u początku jego rewolucji? Co ma na to wpływ: rady artystyczne, związki zawodowe, inwazja kolektywów?
Model, w którym w teatrze rządzi dyrektor-artysta, dyrektor-reżyser zaczyna przeszkadzać organizatorom i politykom. Czy obserwujemy właśnie zmierzch dyrekcji artystycznych, scen i repertuarów autorskich? Czy nowa rola dyrektora jest po prostu koniecznością? Na ile polskiemu teatrowi potrzebne jest dzielenie się dyrektora władzą?
Pandemia wymusza reformę polskiego teatru – co jest w nim do natychmiastowej zmiany? Czy zespół dalej jest najważniejszą wartością polskiego teatru? A może w dobie kryzysu stanie się balastem dla instytucji?

Bezpośredni link: https://playkrakow.com/vods/vod.413 

CMS BYCMS by tenka.pl